تکین وب | آموزش برنامه نویسی
تکین وب | آموزش برنامه نویسی

MySQL چیست؟

۷ مرداد ۱۳۹۴

ممکن است شما بارها و بار ها نام MySQL را شنیده باشید و حتی در وب سایت های خود، بدون آگاهی از عملکرد آن، از آن استفاده کرده باشید…
در این مقاله خلاصه ای از ماهیت و عملکرد MySQL را به شما کاربران عزیز تکین وب شرح خواهیم داد

MYSQL پایگاه داده ای برای ذخیره ی اطلاعات اجرا شده توسط سرور میباشد که به صورت اپن سورس و رایگان برای عموم قابل استفاده است.
MYSQL به دلیل سازگاری کامل با PHP از محبوبیت بالایی برخوردار است

در یک تعریف دقیقتر MYSQL را میتوان یک سیستم مدیریت پایگاه داده ای نامید که از نوع رابطه ای می باشد ، سیستم مدیریت پایگاه داده ها مجموعه ای از برنامه های نرم افزاری است که ذخیره سازی و بازیابی اطلاعات را بر عهده دارد.

 

نکته:پایگاه داده ها مدل های مختلفی دارند که هر کدام ویژگی های خاص خود را دارند. از مدل های پایگاه داده ها میتوان مدل تخت ، مدل شبکه ای و مدل رابطه ای را نام برد.

همانطور که گفتیم MYSQL از نوع مدل رابطه ای می باشد که در این مدل اطلاعات به صورت جداولی با ستون ها و ردیف های مشخص ذخیره میشود

برای دسترسی و ذخیره سازی اطلاعات در MYSQL باید Query ها را ارسال کنیم و سپس مقادیر بازگشتی آن ها را مدیریت کنیم. اینکار را میتوانیم با کد های php انجام دهیم و یا اینکه از نرم افزار PhpMyAdmin استفاده کنیم که با این نرم افزار میتوانیم به صورت گرافیکی و بدون استفاده از کد به MYSQL دسترسی داشته باشیم.

 

 

در ضمن اگر اینستاگرامی هستید حتما @Takinweb را فالو کنید

درباره ی کمال قره جه لو

دیدگاه ها

دیدگاه خود را به ما بگویید.

کلیه ی حقوق مادی و معنوی مطالب متعلق به سایت تکین وب می باشد و کپی برداری و بازنشر آن بدون ذکر منبع کاری غیر حرفه ای و غیر اخلاقی و قابل پیگرد قانونی خواهد بود.
کانال تلگرام تکین وب